Utrata zębów w dzisiejszych czasach jest niemalże schorzeniem cywilizacyjnym. Najczęściej tracimy zęby w skutek różnego rodzaju wypadków, chociaż zdarza się również i tak, że jest to następstwo różnego rodzaju chorób jamy ustnej. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji są implanty zębowe – czym są, jak działają i na czym polega zabieg ich wszczepienia? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Strata zębów to nie tylko tragedia dla naszego uśmiechu, ale również dla całego organizmu, gdyż niesie za sobą wiele problemów natury zdrowotnej. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że już utrata jednego zęba może bardzo negatywnie odbić się na funkcjonowanie całego układu pokarmowego. Dlaczego? Proces trawienia rozpoczyna się w jamie ustnej, gdzie jedzenie jest rozdrabniane. Braki w uzębieniu sprawiają, że dostarczane pożywienie nie jest odpowiednio rozdrobnione, przez co zaburzeniu ulega cała gospodarka trawienna. To fakt, który może potwierdzić każdy stomatolog oraz dentysta.

Implanty zębów są stosunkowo nową metodą, dzięki której jesteśmy w stanie odbudować utracone elementy uzębienia. Każdy implant składa się z korony oraz właściwego sobie implantu, który jest tytanową śrubą umieszczaną w kości szczękowej pacjenta. Korona nakładana na implant stanowi imitację prawdziwego zęba. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg wszczepienia implantu daje nam pewność, że nowy ząb będzie wyglądać bardzo naturalnie i bardzo ciężko będzie go odróżnić od prawdziwego. Wobec tego, jeżeli pragniemy wszczepić sobie implant zęba, to pamiętajmy o tym, aby wybrana klinika stomatologiczna była jak najbardziej profesjonalna.

Takie rozwiązanie w postaci implantów może się wydawać stosunkowo drogie, jednakże nie zapominajmy o tym, iż jest to inwestycja na lata. Odpowiednio wszczepiony oraz pielęgnowany implant może bez problemu posłużyć nam przez resztę życia i doskonale wpasuje się do innych, zdrowych zębów. Odzyskamy nie tylko piękny uśmiech i pewność siebie, ale przede wszystkim równowagę w naszej jamie ustnej.